Background Heading

AMBASADORZY

Sabina Poulsen

Polska blogerka i osobowość medialna. Autorka przewodników turystycznych, korespondentka radiowa z Wysp Owczych. Wraz z pisarzem i podróżnikiem Sergiuszem Pinkwartem napisała pierwszy polski ilustrowany przewodnik turystyczny po Wyspach OwczychJest autorką internetowego informatora dla turystów podróżujących na Wyspy Owcze – owcze.com. Od września 2020 członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza. Oficjalna premiera przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” w czerwcu 2020 została przeniesiona do Internetu z powodu pandemii Covid19. Spotkanie dla kilku tysięcy widzów poprowadził aktor i konferansjer Jacek RozenekZa tę książkę Sabina Poulsen otrzymała Nagrodę Magellana 2021 w kategorii Najlepszy Przewodnik Ilustrowany podczas 13. edycji konkursuPodczas Międzynarodowej Gali Polonijnej w Rzymie 22 października 2022 w Domu Polskim im. Jana Pawła II otrzymała statuetkę Osobowość Polonijna Roku 2022.

 

Krzysztof Maksel

Reprezentant Polski w Kolarstwie torowym, Olimpijczyk z Rio de Janeiro oraz Tokio, Medalista Igrzysk Europejskich, Zwycięzca Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. Aktywnie związany z promocją szlaków rowerowych w Polsce. Z Perspektywy profesjonalnego zawodnika opowiada o trudach przygotowania do ultra wycieczek rowerowych i rodzinnych rajdów. Namawia do aktywnej turystyki, skutecznie łącząc ją z najnowszą historią naszego kraju. Uczestnik wyprawy rowerowej do Budapesztu, śladem Wacława Felczaka. Profesjonalista, Pasjonat, Dumny Tata.   

Łukasz Smolarski

Twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce biznesowej w Polsce – Biznes Misja. 9 lat temu założył kanał na YouTube i w tym czasie przeprowadził 300 wywiadów z czołowymi polskimi przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu, aktorami i artystami. Niezwykle kreatywny, uwielbia tworzyć innowacyjne rozwiązania i pomagać innym. Jego głowa jest pełna nowych pomysłów. Łukasz jest również przedsiębiorcą i inwestorem, który coraz mocniej zgłębia tajniki rynku nieruchomości. Na co dzień odpowiada za innowacyjne rozwiązania w jednej z wiodących korporacji na świecie.

Martin Martinger

Przewodnik beskidzki z Krosna od lat mieszkający w Krakowie. Miłośnik mało znanych miejsc na mapie Bieszczadów i Beskidu Niskiego, które poznaje od najmłodszych lat. Najbliższe są mu zagadnienia związane ze śladami dawnych mieszkańców wspomnianych gór, dlatego częściej niż na połoninie, można spotkać go w zarośniętej bojkowskiej piwnicy lub w zdziczałym łemkowskim sadzie. W 2018 r. uzyskał licencje przewodnickie Bieszczadzkiego i Magurskiego Parku Narodowego, których urzekające krajobrazy przyciągają go najmocniej. Pasjonat biwakowania, kociołkowania i wielodniowych wędrówek z namiotem i plecakiem, w którym zawsze znajdzie się miejsce na kawiarkę i aparat. Swoje podróże, przygody i miejsca godne polecenia opisuje od 2016 r. na stronie www.jaktoblisko.com. Wierzy, że góry pomagają otworzyć się na drugiego człowieka i pozwalają lepiej poznać samego siebie. Autor przewodnika Bieszczady pełne wrażeń, wydawnictwa Bezdroża.

Kamila Kielar

Podróżniczka, dziennikarka, mówczyni. Za swoje podróże została nagrodzona Kolosem (najbardziej prestiżowa nagroda i największy festiwal w Polsce) oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Występuję na największych festiwalach i konferencjach w Polsce i za granicą. Jej artykuły znajdują się w magazynach podróżniczych i reporterskich, wydała dwa albumy fotograficzne. Prowadzi warsztaty, szkolenia, wykłady motywacyjne.

Tomasz Habdas

Góral z Żywca, Przewodnik Beskidzki, od małego zakochany w swojej małej ojczyźnie- Beskidach i Żywiecczyźnie. Pasję do gór i trekkingu przekazuje innym nie tylko podczas wspólnych wycieczek w polskich ale i zagranicznych górach, ale również poprzez książki, prelekcje podróżnicze i przewodniki górskie, blog W Szczytowej Formie oraz profile w social mediach (@wszczytowejformie). Góry wypełniają około 90% jego życia stanowiąc zarówno pasję jak i pracę, jak sam zresztą twierdzi to właśnie w górach jest najlepszą wersją siebie. Tomasz w swoim górskim CV ma już Mont Blanc, Elbrus, Kazbek, kilkukrotne wejście na Kilimandżaro, trekkingi w Himalajach, Aconcaguę, Główny Szlak Beskidzki i wiele wiele innych szczytów i szlaków. Po każdej dalszej wyprawie wraca w ukochane Beskidy Zachodnie bo to one są mu najbliższe.