Grajdół Festiwal 2024. Musisz tam być!

  • Post category:wydarzenie

Grajdół Festiwal 2024. Musisz tam być!

Jesteśmy partnerem 4. edycji Festiwalu Grajdół, więc nie może nas tam zabraknąć. Na naszym stoisku każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł otrzymać bezpłatnie egzemplarz magazynu Odkryj Beskid Sądecki. To cztery dni fajnej, ekscytującej zabawy. Jeśli uwielbiasz góry, dobrą muzykę, chcesz poznać nowe osoby i lubisz dobrze zjeść, koniecznie się tam wybierz. Dlaczego warto wziąć udział w Grajdole? Między innymi ze względu na miejsce – bo odbywa on się właśnie w Bacówce nad Wierchomlą. To tam roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne krajobrazy! Poznaj szczegóły wydarzenia.

Najwyżej położony festiwal w polsce.

Organizatorem festiwalu jest fundacja Karpatart – grupa przyjaciół, których połączyły góry, folklor i chęć do działania. To już czwarta edycja wydarzenia, która tym razem odbędzie się w Bacówce nad Wierchomlą. Schronisko usytuowane jest na wysokości 887 m n.p.m., na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej, otwierając przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz przy dobrej pogodzie panoramę na Tatry. To miejsce posiada swój własny klimat. Jest jednym z najbardziej uwielbianych i najczęściej odwiedzanych schronisk w Beskidzie Sądeckim. Zresztą zobaczcie sami jak pięknie tam jest na zdjęciu poniżej!
Fot. © Kutowska

Czy gotowi jesteście na ekscytującą wyprawę?​

Festiwal odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2024 r. w Bacówce nad Wierchomlą. Cztery dni, to czas w którym łąki przylegające do beskidzkiego schroniska zamienią się w plenerową galerię sztuki, strefę relaksu i przestrzeń dialogu. Co wyróżnia Grajdół od innych festiwali w regionie? Głęboki kontakt z przyrodą, atmosfera rodzinnego pikniku, programowa różnorodność – o mocno folkowym sznycie – oraz wiele innych wrażeń. Poprzednie edycje:

  • 17-19 września 2021, Chata Magóry, Piwniczna-Zdrój
  • 23-26 czerwca 2022, Chata Magóry, Piwniczna-Zdrój
  • 15-18 czerwca 2023, Bacówka nad Wierchomlą, Wierchomla
Fot. © Kutowska

Zabawa przy dobrej muzyce. Folkowe brzmienia i nie tylko.

Zobaczysz, że będziesz się dobrze bawił. Nie zabraknie zróżnicowanej muzyki alternatywnej, w której pobrzmiewają folkowe echa. W tym roku wystąpią między innymi: Hańba, Bubliczki, SVAHY, Same Suki, WoWaKin, Asia Nawojska, Prababa, HrayBery/ГрайБери, Kapela Maliszów, Hiob Dylan i Najgorsza Kapela Świata, Gordiy Starukh, Namena Lala oraz Sw@da x Niczos.

Co w programie? Dobra zabawa i odpoczynek.

Oficjalna nazwa tegorocznej, czwartej edycji to “Grajdół Festiwal 2024: Raźniej”. Co w programie?
  • rozmowy o tym, co ważne z czołowymi polskimi naukowcami, dziennikarzami i aktywistami o sprawach międzynarodowych, ale i lokalnych,
  • warsztaty rękodzielnicze,
  • lokalna kuchnia zamiast foodtrucków,
  • angażujące warsztaty i energetyzujące aktywności ruchowe, które pozwolą Wam jeszcze bardziej nacieszyć się pobytem w górach.

Ale to nie koniec! Zaplanowano również m.in. warsztaty z tańca tradycyjnego, grę terenową, warsztaty ze śpiewu, plenerową galerię sztuki. Jeśli planujesz ze sobą zabrać swoją pociechę to nie zabraknie również strefy dla dzieci tworzonej przez ŻyWą Pracownię.

Już odliczamy czas do tegorocznej edycji! Jak widzicie w naszym regionie szykuje się mega interesujące wydarzenie, które zachęca nie tylko programem, ale również wyjątkowym klimatem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tak fajnym wydarzeniu jak Grajdół Festiwal 2024. Więcej bieżących informacji znajdziecie na poniższych stronach:​ Strona wydarzenia | https://www.grajdolfestiwal.pl/ Wydarzenie na Facebooku | https://fb.me/e/1r67fArYk Link do zakupu biletów | https://goout.net/pl/grajdol-festiwal-2024/szgtvsw/ Patronat medialny: Pismo Folkowe, Outdoor Magazyn, Magazyn Na Szczycie, Odkryj Beskid Sądecki, Dobry Tygodnik Sądecki, Podcast SłowiańsKości, Blog Minerva Organizatorzy: Fundacja KarpatArt.

Zobacz galerię zdjęć z poprzednich edycji

Fot. © Materiały prasowe Festiwal Grajdół