Wieża widokowa na Malniku już otwarta. Kolejna nowa atrakcja Muszyny. Zobacz zdjęcia!

  • Post category:aktualności

Wieża widokowa na Malniku już otwarta. Kolejna nowa atrakcja Muszyny. Zobacz zdjęcia!

Muszyna jest jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na Sądecczyźnie. Lista ciekawych atrakcji nieustannie się powiększa – jest tu co zwiedzić i co robić! Teraz pojawiła się kolejna atrakcja, którą koniecznie warto zobaczyć. Planując weekendowy wyjazd lub jednodniową wycieczkę przyjedź właśnie tutaj.

Gmina Muszyna nie zwalnia tempa

Dynamiczny rozwój Muszyny widać gołym okiem. Od kilku lat realizowane są tutaj potężne inwestycje, co nas ogromnie cieszy. Muszyńskie Ogrody Zmysłów i Ogrody Magiczne czy zrekonstruowany zamek “Baszta” w Muszynie to turystyczny strzał w dziesiątkę, który przyciąga ogromną liczbę turystów. Ale to nie koniec inwestycji w tym regionie właśnie teraz na Górze Malnik czeka na Was coś wyjątkowego.

Przepiękne widoki rozciągające się nad Muszyną

W całym Beskidzie Sądeckim w ciągu ostatnich lat pojawia się coraz więcej wież widokowych. Nie mogło jej zabraknąć również Muszynie. To kolejna po odbudowanym częściowo zamku „Baszta”, nowa atrakcja w regionie. Drewniana wieża ma 42 metry wysokości, a jej budowa kosztowała prawie 2 mln złotych. Atrakcja jest już otwarta dla zwiedzających. Podziwiać z niej można m.in. panoramy Tatr Słowackich, Jaworzynę, wieżę widokową na Radziejowej, szczyt Pienin czy Wysoką.

 

Góra Malnik - miejsce na wycieczkę

Góra Malnik to wznoszący się na wysokość 726 m szczyt w zachodniej części Gór Leluchowskich w Muszynie. To miejsce ma świetne walory widokowe. Malnik może być zarówno dobrym punktem na krótszą, bezpośrednią wycieczkę na sam szczyt, jak i inspiracją do dłuższych wędrówek po okolicy. Grzbietem Malnika prowadzi żółty szlak turystyczny z Muszyny na Dubne (904 m n.p.m.) i dalej przez Wojkową aż do Muszynki, który pozwoli bliżej poznać góry Leluchowskie oraz niebieski szlak, gdzie na wędrowców czeka ciekawy pomnik przyrody „Staw Czarnej Młaki”.

 

Malnik to również jedno z fantastycznych miejsc do oglądania wschodów i zachodów słońca. To bajeczna chwila zarówno dla mieszkańców, turystów oraz fotografów. Zresztą zobaczcie poniżej jak wyglądał zachód słońca, który udało nam się uchwycić. Coś niesamowitego! Na szczyt można dojechać samochodem od strony Muszyny. Dla spragnionych górskiej wędrówki na Malnik można dotrzeć pieszo od strony ulicy Ogrodowej, a konkretnie szlakiem koloru żółtego. To bardzo przyjemny szlak idealny dla początkujących, trasa nie jest zalesiona, po drodze znajdują się polany z których widać piękne górskie krajobrazy.

To nie koniec inwestycji na Malniku

W planach władz Muszyny jest również budowa kolei gondolowej, która ułatwi podróżującym dostanie się na sam szczyt Góry Malnik. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w kolejnym roku ruszą prace związane z jej budową.