Dni otwarte w zamku Stara Baśń – relacja

  • Post category:wydarzenie

Dni otwarte w zamku Stara Baśń – relacja

W ostatnią niedzielę 30 lipca w godz. 14.00 – 20.00 w Zamku Stara Baśń w Grybowie odbyły się dni otwarte. To wydarzenie przeniosło nas w niesamowitą podróż do epoki średniowiecza. Dni otwarte, jak co roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, nie zabrakło również tych najmłodszych miłośników historii.

Podróż do epoki średniowiecza

Zamek Stara Baśń to wyjątkowe miejsce, tutaj nie da się nudzić motto zamku brzmi: „Stara Baśń: inny wymiar wyobraźni, miejsce, w którym echa z pradawnych czasów dźwięczą do dziś.” Pokazy rycerskie, loty balonem, wspólne malowanie z uczestnikami pleneru malarskiego, występy muzyków prezentujących muzykę średniowieczną to tylko niektóre atrakcje, jakie mogli zobaczyć uczestnicy dni otwartych w Zamku Stara Baśń w Grybowie. Wydarzenie było także dobrą okazją do zobaczenia jak wyglądało życie w średniowieczu odwiedzający mogli m.in. zobaczyć jak wyglądały średniowieczne stroje, niezbędne wyposażenie rycerza oraz zwyczaje i aktywności ludzi w tamtych czasach.

W krainie smoka Grynbosa - przebudzenie smoka

Jedną z większych atrakcji było także wzięcie udziału w budzeniu groźnego, kilkumetrowego smoka Grynbosa – głównego smoka zamku. Na zamku mieszka również ponad 200 różnych smoków, rodzina smoka Grynbosa, która ciągle się powiększa. Odwiedzający mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wyrabiania i pieczenia podpłomyków średniowiecznymi metodami. Przez cały czas trwania imprezy były prowadzone konkursy dla dzieci, animacje m.in. malowanie twarzy, rysowanie smoków, jak również prezentacja obozowiska rycerskiego. Nie zabrakło również barwnych stoisk, przy których można było spróbować regionalnych przysmaków.

Prezentacja rzeźb oraz prac pleneru malarskiego

Ale to nie wszystko! Podczas dni otwartych można było podziwiać rzeźby nawiązujące do tematyki baśni i legend, wykonanych przez uczestników międzynarodowego pleneru rzeźbiarskiego, który odbył się w dniach 25-28 lipca oraz prac pleneru malarskiego wykonanych przez TPSP Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu w dniach 29 – 30 lipca. Zobaczcie fotorelację z Dni Otwartych w Zamku Stara Baśń!

Zobacz relację z wydarzenia!

Fot. © Konrad Rogoziński